Lazerle Cilt Tonu Eşitleme

Ciltteki renk farklılığı, ton koyulukları ve kırmızılıkları nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Revlite bu şikayetlerde etkili olabilir. Cilt yenileme, peeling, anti-aging, ince çizgi ve kırışıklıkların hafifletilmesi, skar tedavisi, genişlemiş gözeneklerin sıkılaşması, güneş ve yaşlılık lekeleri, kılcal damar görüntüsünün silinmesi, cilt tonunu düzenleme ve ince tüyleri yok etmede etkili. Hastalardan, tedavi sonrasında cilt dokularının yenilendiği, ciltteki renk düzensizliklerinin hafiflediği, gözeneklerin küçüldüğü ve ince çizgilerin hafiflediği yönünde geri dönüşler alınıyor.

Hocam selamlar, ben 34 yaşındayım.cildim her traş olduğumda mutlaka tahriş olur. İşim gereği sürekli sakalsız olmam gerekiyor.Yüzümde bu yüzden yer yer renk farklılığı var.ve cilt tonum aynı değil. Kız arkadaşım lazer yaptırırsan eşitlenir diyor ama cildim de çok hassas olduğundan kafam karışık başka bir alternatif var mı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cilt tonu farklılıklarına sebep olan lekelerde öncelikle lekenin tipini, derinliğini ve yaşını iyi tespit etmek önemlidir. Cildinizin hassasiyet derecesini de dikkate alarak en uygun lazer sistemiyle veya başka bir tedavi yöntemiyle planlama yapmak gerekebilir. Örneğin çok hassas ciltlerde cildin fazla yorulmaması için ilk olarak Hydrafacial cilt bakımı ile başlayıp sonuçlar analiz edilebilir. Pozitif sonuçlar alınabiliyorsa bu tedaviyle devam edilebilir. Eğer cildinizin çok duyarlı değilse lazer sistemlerinden faydalanarak cilt tonu renk düzensizliklerini eşitlemek mümkün olabilmektedir.

İyi günler bir süredir güneşli günlerde uzun süre kazı yaptım mesleğim gereği arkeologum.her zaman korunmama ragmen bu kez korumalarımı almamıştım .fakat cildimde yer yer lekelenmeler oldu.Lazerle bu durum giderilebilirmi cil tonu tekrar eşitlenip eski hale gelirmi?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer ile sivilce izi ve leke tedavisi yapılabilmektedir. Lazer başlıkları çeşitli nedenlerle oluşmuş lekelerin tedavisinde kullanılabilmektedir. Cildin üst tabakasına herhangi bir hasar vermeden orta tabakalara etki eden lazer tedavileri her mevsim de uygulanabilmekte. Guneşe uzun sure maruz kalmak nedeniyle oluşan lekeler, tedavi seansları sonrasında sürede güneşe yeterince korunmadan çıkarsanız yeniden karsimiza çikabilmekte. Bu yüzden lazer tedavisini hangi mavsim yaptırmış olursanız olun güneşten korunmak, eşitlenmiş cilt tonunun sahip olduğu tek rengin korunmasi açısından oldukça önemlidir.

Buket hocam benim bir huyum var sivilcelerimle çok oynarım . Ergenlikten beri de sivilceliyim. Tahmin edersiniz onlar da oynayınca leke kalıyor ama artık ben çok oynadığım için lekeler bölge bölge oldular. Cilt tonum mesela eşit değil bu yüzden. Sivilcelerin oldukları yerde daha koyu diğer yerlerse daha açık renk. Lazerle cilt tonunu eşitlemek mümkün müdür diye sormak isterim.Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Cilt yenileme ve gözenek sıkılaştırma tedavilerinde çok farklı yöntemler sıralanabilir. Bunlardan birisi de lazer uygulamalarıdır. Lazer sistemleri; gözenek sıkılaştırmak, akne izlerini gidermek ve kırışıklıkları yok etmek için kullanılabilmektedir. Uygulama esnasında sistem, derinin alt katmanlarındaki su moleküllerini hedefler, deriye yüksek enerjili mikro ışın demetleri göndererek ısıtılmış mikro kanallar oluşturur. Böylece cildin kendini yenileme süreci başlar. Ciltteki ton farklılıkları eşitlenir, leke ve kırışıklıklar giderilebilir.

Hamilelikten sonra cildimde lekeler oldu aynaya baktıkça bölge bölge kahverengi lekeler var. Geçer diye biraz zaman verdima ama geçmedi. Krem kullandım güneşten korundum yine olmadı. Artık lazer denemek istiyorum lazerle cilt tonu eşitleme işlemleri nasıldır?Tavsiye edermisiniz bilgilerinizi rica ederim.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Günümüz lazer sistemleri son teknolojinin imkanlarından yararlanılarak dizayn edilmiştir. Cilt problemlerinin büyük bir çoğunluğu lazer sistemleri sayesinde yüz güldürücü çıktılarla sonuçlanır. Özellikle cilt tonu eşitleme tedavisinde lazer sistemlerinden (Icon veya Revlite) yararlanmak mümkün. Cildin ihtiyacına göre uygulama yapılacak seans sayısı ön muayenede belirlenebilir.

Yüzümün cilt tonu yanaklarımın alt tarafında daha kırmızı alnımın yan tarafları ortasına göre daha kahverengi.Bu şekilde renk bozuklukları var ciltteki bu cilt tonu eşitleme için bir tedaviniz varmı?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Ciltteki elastikiyet kaybının, renk düzensizlikleri ve kırışıklıkların tedavisinde Revlite lazerden yüz güldürücü sonuçlar alabilmekteyiz. Revlite’ın özelliği farklı dalga boylarında ısı enerjisi kullanarak ciltteki yenilenmeyi optimum seviyeye çıkarması. Böylece cilt yenilemeden cilt rengini düzenlemeye, gözenek ve skar tedavisine kadar pek çok alanda etkili olabilmektedir.

Hocam merhabalar yüzümde yanaklarımda ve alnımda sadece ufak bir bölgede ton farklılığı var. Bu nasıl geçer?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazer sistemleriyle uygulanılan tedavilerle bu lekeleri iyileştirme mümkün olabilmektedir. Lazerin dokudaki etkisi kontrollü bir biçimde doku içerisinde termal hasar odakları oluşturmasına bağlıdır. Bu odaklar, bölgede yara iyileşmesi mekanizmalarını harekete geçirmekte ve yepyeni bir cildin gelmesini sağlanmaktadır. Günümüzde bu amaçla kullanılan lazerler çok kontrollü cihazlardır. Bu nedenle istenilen cilt derinliğine kadar inilerek selektif uygulamalar yapmak mümkün olmaktadır.

Ciltteki ton farklılıkları nasıl giderilir Buket hanım teşekkürler…

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Kozmetik dermatoloji ve estetik cerrahide leke tedavileri, kılcal damar tedavileri, epilasyon, dövme silme, yara izi tedavisi, yüz gençleştirme gibi birçok alanda yoğun olarak lazer sistemlerinikullanıyoruz.

Hocam iyi günler ciltteki lekelerden dolayı oluşan renk ve ton farklılıklarını en çok yüz ve boyunda olan birisine ne önerirsiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Lazerle cilt yenileme işlemi en çok yüz, boyun ve ellerde kullanılmaktadır. İhtiyaca göre 1-3 seansta yapılan uygulama sonrasında tamamen yenilenmiş ve parlak bir cilde kavuşulmaktadır. Bu teknikle cildinize gönderilen lazer ışığı, sadece sorunlu bölge üzerinde çalışarak etrafındaki dokulara zarar vermeden lekelerinizi tedavi edebilir.

Buket Hocam ciltteki ton farklılıkları için lazer yaptırın dediler ama benim sorum ya lazer zaten lekeli cilde zarar verirse? bu kez daha kötü olmaz mı?Benim mesela çillerim var onları biraz da olsa azaltır mı? Bilgi verebilir misiniz rica etsem?Teşekkrler…

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Q Switch Lazer adı verilen lazer sistemleri ile, cildinize gönderilen lazer ışığı, sadece sorunlu bölge üzerinde çalışarak etrafındaki dokulara zarar vermeden lekelerinizi tedavi etmektedir. Ayrıca aynı teknik ile çil ve dövme silme tedavisi de gerçekleştirilebilmektedir. Q Switched Lazer ile her türlü cilt lekesinin azalmasını sağlayabiliyor.

Doktor hanım merhaba ben Dubaiden yeni geldim. Baya esmerleştim ten rengimi biraz açmak istiyorum. Lazerle hem biraz ten rengini açmak hem de güneşten dolayı ciltte oluşan ton farklılıkları düzelebiler mi? Teşekkürler.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Q Switched lazer selektif ve özel olarak koyu melanin konsantrasyonuna hedef olarak tasarlanmıştır. Eğer anormal melanin konsantrasyonu çıkartıldıktan sonra da tedavi anormal cilde devam ederse cilt renginde hafif açılma olabilir. Q Switched lazer tedavisi cildinizi daha büyük lekelenmelere sebep olabilecek şekilde tehlikeye açık halde bırakan bir yöntem değildir. İşlem sayesinde cildinizdeki ton farklılıkları da azalacaktır.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar