Kırışıklık Giderici Bir Lazer Uygulaması Var Mıdır?

Cilde yaşlanma karşıtı uygulamalardan botoks dışında lazerli sistemlerden hangisi yapılabilir?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Yüzümüzdeki dinamik kasların (mimik kasları) aşırı çalışması sonucu üzerindeki cilt katlanır ve zamanla çizgiler oluşmaya başlar. Yüzün üst kısmındaki mimik çizgileri, glabella (iki kaş arası), göz kenarı, alın ve burun kökü (bunny çizgileri) kırışıklıkların sıklıkla meydana geldiği bölgelerdir. ClearLift lazer sistemiyle hem ince çizgilerden arındırma hem de sıkılaşma sağlanabiliyor. Cildi görmeden kırışıklık giderici yöntemlerden herhangi birisini önermek doğru olmayacaktır fakat kırışıklıklar çok derin değilse, ince çizgiler için ClearLift uygun olabilir. Bunun dışında, yüzü yaşlı gösterebilecek daha derin kırışıklıklar için botoks ile kombine edilen tedavilerin daha iyi sonuçlar doğurabileceğini söylemek daha doğrudur.

Buket hanım,34 yasındayım ve yüzümdeki kırışıklıklar beni en az 10 yıl daha yaşlı gösteriyo.denediğim kozmetik ürünlerin hiçbiri işe yaramadı.kırışıklık giderici bir lazer uygulaması varmıdır?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Son zamanlarda sık tercih edilen bir yöntem olan Icon lazer uygulaması ile cilt gençleştirme, yara izlerini iyileştirme, sarkmaları ve kırışıklıkları giderme gibi işlemler yapılabilmektedir. Bu tedavi, ciltte kolajen üretimin artırmaktadır. Böylece kırışıklarda azalma, ciltte canlanma ve sarkmada toparlanma meydana gelmektedir. Uygulanan tedaviden sonra ciltte hafif kızarıklık dışında herhangi bir yan etki oluşmamaktadır ve ağrılı bir işlem değildir.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: info@drbuketyildirim.com

  Sidebar