Daha Sıkı Bir Vücut İçin Ne Yapılabilir?

Kilo problemi olmayan ama daha sıkı bir vücut isteyenler tek seanslık ameliyatsız sistemlerden ne önerebilirsiniz?

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Thermage CPT, vücut sıkılaştırmada kullanılan yöntemlerden biri. Bu yöntem, cerrahi bir müdahale olmadan vücutta daha sıkı bir görünüm yaratmayı ve yaşla birlikte bozulan hatları yeniden oluşturmayı amaçlıyor. Zayıf hastalarda sık karşılaşılan şikâyetlerden biri, kilolu olmamalarına rağmen vücutlarının eskisi gibi şekilli görünmemesi oluyor. Bu uygulama ile cilde kaybettiği elastikiyetini geri vermek, daha şekilli bir siluet yaratmak mümkün olabiliyor.

Kollarımı kaldırdığımda biraz sarkıklık var. Karın bölgemde de bir miktar sarkma var. Bu nedenle biraz sıkılaştırıcı birşeyler arayışındayım. Sizce daha sıkı bir vücut için ne yapılabilir?Yaşım 37.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Bölgesel incelme ve şekillendirmede pek çok cihazla çalışıyoruz. Bu ciihazlardan bazıları: VShape, VelaShape, InMode, Zeltiq Coolsculpting olarak örneklendirilebilir. Bu cihazların çalışma mekanizmaları çeşitlilik gösterse de ortak özellikleri vücuttaki istenmeyen bölgesel fazlalıkların sebep olduğu sarkıklığı toparlayarak daha sıkı bir görünüm sağlamak ve dolayısıyla vücut şekillendirmektir. VelaShape tedavisinde istenilen hedef; yağ hücrelerini ve odacıklarını küçülterek, yeni kolajen sentezini artırmasını sağlayarak selüliti görünümü azaltmak ve bölgesel incelme sağlamak. VShape ise, vücut şekillendirme ve bölgesel incelme yöntemleri içerisinde, vücuttaki birçok probleme aynı anda etki eden bir tedavi olduğu için bu alanda ön plana çıkan teknolojilerden biri. Zeltiq Coolsculpting ise, yağ hücreleri dondurularak yok edilir. InMode ise; Radyofrekans ve Lazer çözümleriyle vücut şekillendirmede oldukça iyi sonuçlar elde edilmesini sağlıyor.

Hocam dengesiz beslenmelerim nedeniyle aniden kilo artışım olmuştu. Ben de bazı şok diyetler denilen diyetlerle biraz hızlı kilo verdim. Haliyle vücudum hafif sarkıklıklar oluştu. Şimdiki durumda çok kilolu sayılmam ama çok sıkı da sayılmam. Daha sıkı bir vücut için ne yapılabilir?benim durumum artık biraz destekle çözülür gibi.

Dr. Buket Yıldırım cevapladı

Son yıllarda bölgesel incelme ve vücut şekillendirme konularında trend cerrahi olmayan çözümlere doğru kayıyor. İstenmeyen yağlanma ve kilo alma durumunda çözüm olarak artık akla, ilk etapta ameliyat gelmiyor. Vücudun belirli alanlarında biriken yağlar, kendi hacimleri nedeniyle konturunuzu bozarlar. Gelişen teknolojiler sayesinde, acı ya da ağrı hissetmeden kısa sürede pozitif sonuçlara ulaşabilmek artık mümkün. Bu yöntemlerden bazılarına: VelaShape, VShape, Zeltiq Coolsculpting, Inmode örnek olarak verilebilir. Kullandığımız diğer cihazlar gibi Velashape III de FDA onaylı olup, vücut şekillendirme cihazları içinde birçok ödül almış bir yöntem.

Doktorunuza Sorun
  MEDYADA BİZ

  @drbuketyildirim

  BİZİ TAKİP EDİN

  İLETİŞİM

  Açık Olduğumuz Saatler

  9:00am - 19:00pm
  Cumartesi: 16:00pm Pazar: Kapalı

  Adres: Kızılırmak Mahallesi, Ufuk Üniversitesi Caddesi, Next Level Loft Ofis No:4 Kat: 14 Çankaya/Ankara

  Telefon: +90 312 285 75 08

  GSM: +90 532 300 58 25

  WhatsApp: +90 530 282 23 65

  E-Mail: [email protected]

  Sidebar