Sıvılarla Yüz Germe

Ameliyat olmadan daha genç görünmek istiyorsanız, sıvılarla yüz germe işlemi minimum maliyet ve iyileşme süresi ile gözle görülür sonuçlar sağlayabilir. Yaşlandıkça, yüzümüzde genellikle göz çevresinde kırışıklıklar, yanaklarda çökmeler, ağız çevresinde kıvrımlar ve kırışıklıklar oluşur. Yüzün doğal hatları büyük ölçüde değişir.

Enteresan bir ironidir, yaşlandıkça vücudun orta bölgelerinde yağ biriktiririz, ancak yüzümüzden yağ kaybederiz. Daha genç,, yuvarlak, dolgun yanaklara sahip bir yüzün bu şekilde görünmesinin nedeni yağ hücreleridir. Yüzümüzdeki bu yağ hücreleri, yüzün pürüzsüz ve esnek görünmesini sağlar.

Tabii ki, yağ kaybı bu denklemde tek faktör değildir. Vücudumuzun 25 yaşından itibaren üretmeyi bıraktığı bir kolajen kaybı da söz konusudur. Daha az etkili olan bir diğer faktör de yüzdeki kas kaybıdır. Bunlar yaşlanma sürecine eşlik eden faktörlerdir. Zaman içerisinde yüzün dolgunluğunda azalmaya neden olur.

Sıvılarla Yüz Germe Nedir?

Sıvılarla yüz germe sırasında hastaya, daha genç bir görünüm için, yüze dolgunluğunu geri kazandıran dermal dolgu enjeksiyonları uygulanır. Dr. Buket Yıldırım: “En öncelikli amaç cildi dolgunlaştırmak” diyor ve ekliyor: “Bu prosedürün avantajı, genellikle tek bir seansta yapılabilmesidir.”

Bu işlem sırasında, doktorunuz üst yanaklara, çene veya yüzün diğer bölgelerine farklı sıvı dolgu maddeleri enjekte eder. Dolgu maddesi seçimi Restylane, Juvederm, Perlane veya teosyal yüzdeki ihtiyaca göre farklılık gösterebilir ve her bir dolgu maddesi ayrı bir enjektör ile uygulanır. İşlemden birkaç hafta sonra değil, derhal daha dinamik ve dinlenmiş görüneceksiniz, çünkü dolgu maddeleri yüz volumünü anında arttırır, kırışıklıkları giderir ve lifting etkisi yaratır.

Sıvılarla Yüz Germe İşlemine İhtiyacım Olup Olmadığını Nasıl Anlarım?

Yüz germe işlemi yapma arzusunda fakat cerrahi bir işlem istemiyorsanız, iyileşme süreci kısa ve zahmetsiz olsun diyorsanız, sıvı yüz germeyi düşünebilirsiniz. İstirahat gerektirmez ve yan etkiler minimumdur.

Nasıl Yapılır?

Bu işlem sırasında, doktorunuz üst yanaklara, çene veya yüzün diğer bölgelerine farklı sıvı dolgularını enjekte eder. Dolgu malzemesinin içeriğinde bulunan anestezi ile rahatsızlık hissi en aza indirilir. Konforu en üst seviyeye çıkarmak için tedavi sırasında hedef bölgeye soğuk hava akımı da uygulanabilir. Şişlik ve rahatsızlık hissini daha da azaltmak için, işlem sırasında kanüller de kullanabilir.

Ne Gibi Sonuçlar Beklemeliyim?

İşlemden birkaç hafta sonra daha genç bir görünüme kavuşabileceksiniz. Çünkü dolgu maddeleri yüz volumünü uygulamanın hemen ardından arttırır, kırışıklıkları yumuşatır ve bir lifting etkisi yaratır.

Yan Etkileri Nelerdir?

Yan etkiler, enjeksiyondan sonra çoğunlukla şişlik ve morarma şeklindedir. Bunlar buz tatbiki ve gerekirse lazerle işlemleri ile geçirilebilir.

Tedavi öncesinde tüm olası riskler ve yan etkiler ile ilgili bir ön görüşme gerçekleştirilmektedir. Tedavi edilen alan 1 hafta boyunca morarabilir ya da şişebilir. Çok nadir de olsa, bu durum 2 hafta boyunca sürebilir. Uygulamadan sonra buz tatbikini düzenli olarak yapmanızı öneririz. Morlukları azaltmak için lazer tedavilerinden de faydalanabilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe ile ilişkili diğer konular

Yüzünü Yeniden Şekillendir

Kadınların estetik uygulamalara başvurmasının iki nedeni var: Ya yüzlerinin beğenmedikleri bir özelliğini değiştirmek ya da zamanı geri döndürmek için.
Devamını Oku

Her Daim Genç Bir Yüz

Yaşlanma belirtilerini önlemek ya da azaltmak mı istiyorsunuz? Cilde sağlıklı bir parlaklık veren, nemlendiren ve kırışıklıkları hafifleten bu yenilikçi tedavilerden destek almaya ne dersiniz?
Devamını Oku

Daha Sıkı Bir Cilt İçin…

Yüzünüze, yaşla beraber kaybolan formunu yeniden kazandırmanın bir yolu da cildinizi sıkılaştırmaktan geçiyor. Yeni nesil lazerlerle cildinize bu gençlik dokunuşunu vermek mümkün.
Devamını Oku

Yüz Germede Thermage mı Ultherapy mı?

Cildimizin sıkılığını korumak söz konusu olduğunda, maalesef zaman aleyhimize işler. Neyse ki yeni teknolojiler sayesinde artık güçlü anti-aging araçlara sahibiz.
Devamını Oku

Thermage CPT Yüz Uygulamaları

Thermage yüz uygulaması ameliyat ya da iğne olmadan, yüzde doğal, genç bir görünüm yaratır cildin sıkılaşmasına ve pürüzsüzleşmesine yardımcı olur.
Devamını Oku