Yanak ve Elmacık Kemiği Bölgesi Dolgusu

Yaşlanmanın etkisiyle gevşeyen bağ dokusu ve azalan cilt altı yağ dokusu, yerçekimine artık karşı koyamaz. Yüz, yorgun ve yaşlı görünür, hatlar silikleşir ki bu da istenmeyen bir imaj ortaya çıkarır.

Yüze hacim kazandırmak için çok tercih edilen yöntemlerden biri olan dolgu uygulaması, elmacık kemiklerin konturunda etkili sonuçlar veren bir işlemdir. Ortalama 15 dakikalık bir uygulamayla deri altına enjekte edilen dolgu maddesi ile elmacık kemiklerini belirginleştirmek ve yüze genç ve dinamik bir ifade katmak mümkündür.

Yaşla doğru orantılı olarak artan, yanaklardaki çukurlaşma için uygulanan dolgu, aynı zamanda elmacık kemiklerini yüze uygun olarak belirginleştirir. Çökmüş yanak görüntüsü de ortadan kaldırılarak dolgunluk sağlanabilir.

Elmacık kemiği bölgesi dolgusu yapılırken, kişinin yüz ifadesinin korunması ve doğallığının bozulmamasına özen gösterilmelidir.

Dolgu Uygulamaları ile ilişkili diğer konular

Şakak Dolgusu

Göz kenarlarında yer alan şakaklar, yüzün yaşlanma belirtilerini ilk gösteren bölgelerinden biridir. Ancak, hastalar genellikle yüz gençleşmesi istediklerinde göz ardı ederler.
Devamını Oku

Dudak Dolgusunda Doğallıktan Ödün Vermeyin

Dudak dolgusunun oturması biraz zaman alıyor. Peki, onlar hakkında gerçekten ne biliyorsunuz ve sonuçlardan neler beklemelisiniz? Dudak dolguları; herkesin ilgisini çekmese de Türkiye Google aramalarında en çok aranan estetik terimlerden birisi.
Devamını Oku

Botoks mu Yaptırmalı, Dolgu mu?

Yaşımız ilerliyor. Aynaya her baktığımızda bunu görebiliyoruz. İçimizde belki yirmi yaşında hissediyoruz ama aynada görünen başka bir hikâye anlatıyor. İlerleryen yaşla, genetik özellik, sigara ve alkol, yorgunluk, çevresel faktörlerle birlikte cildimizde...
Devamını Oku

Dolgu Uygulaması Nedir?

Kozmetik alanında yaşanan gelişmelerden en heyecan vericisi, enjekte edilebilir dolgu maddelerinde meydana gelmiştir. Enjeksiyonla uygulanan dolgu maddeleri, birçok farklı kozmetik uygulama için, hatta cerrahi olmayan yüz germe işlemi için de kullanılabil...
Devamını Oku

Yüzde Botoks ve Dolgu Uygulaması

İlerleyen yaşla birlikte yüz ovalinde meydana gelen sarkmalar kadınların en büyük şikayetlerinden. Her kadının hedefi ise yüz konturunu yeniden şekillendiren, ince çizgileri ve derin kırışıklıkları azaltan tedaviler.
Devamını Oku