VShape ile Boyun Ve Gıdı Tedavisi

Geçen yılların bedenimizde yarattığı problemlerden biri de gıdı ve boyun bölgesindeki sarkma ve kırışmalardır. Elbette herkes boyun ve çene bölgesinde sarkma ve gevşeme sorunları yaşamadan güzel yaş almak ister. Çene kemiği üstünde veya altında yapılacak VShape uygulaması "çift çene" olarak da adlandırdığımız görünümü düzeltmeye yardımcı oluyor.

VShape teknolojisi, gıdı ve boyun bölgesindeki yağları eritmek ve cildi sıkılaştırmak için uygulanan çeşitli cerrahi prosedürlere alternatif ameliyatsız tedavi olanağı sunuyor. Yöntemde önce ultrasound yani akustik ses dalgalarıyla, aşağıya doğru sarkan yağ dokusu hedef alınır ve yağ hücreleri küçültülür. Hemen ardından uygulanan radyofrekans (RF) ile cildin derin tabakalarındaki kollajen lifleri ısıtılarak cildin dış yüzeyi gözle görülür şekilde sıkılaştırılır. Aynı zamanda cildin alt tabakalarındaki destek dokulardaki sarkmalar toparlanır.

Bazı cilt tipleri yaşlanmaya daha elverişlidir. Çene altındaki fazlalık yani gıdığımız, ister küçük ister büyük olsun, hepimiz ondan kurtulmak isteriz. Bazen bu problem fazla kilo alımıyla beraber olduğu gibi çoğu zaman da kilodan bağımsız olarak kendini gösterebilir. Son yıllarda meydana gelen teknolojik gelişmeler bu bölgede oluşan sarkma ve kırışıklıkların ameliyatsız olarak, radyofrekans ve ultrason cihazlarıyla tedavisine olanak sağlamakta. Hatta bu cihazlar ameliyatla elde edilen sonuçların çok daha iyi hale getirilmesi ve iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla da kullanılmaktadır.

Boyun ve gıdı estetiği için ilk aşamada çok kutuplu radyofrekans ve ultrason teknolojilerinin birleşiminden oluşan VShape kullanılıyor. Bu yöntemle boyun ve gıdı bölgesindeki ince kırışıklıklar, sarkmalar için 5-6 seansta  etkin sonuçlar sağlanabiliyor. Ağrısız olan işlem, anestezi gerektirmiyor ve kişi, işlem sonrası hemen sosyal hayatına geri dönebiliyor. İşlem yaklaşık olarak 20-30 dakika sürüyor. Etkileri uygulamadan hemen sonra hissediliyor. Kalıcılığı kişinin yaşı, genetik yapısı ve uygulanan cilt bakımlarına göre 1-3 yıl sürebiliyor. Altı ayda bir, 1 veya 2 seans idame uygulama yapılması sonuçların daha kalıcı olmasını sağlıyor.

VShape ile ilişkili diğer konular

Cilt Gençleştirme Yöntemleri Nelerdir?

Cerrahi müdahale olmadan cildinizdeki sıkılık kaybından hızlı ve acısız kurtulmak için başvurabileceğiniz yöntemler VShape ve ClearlLift lazer. VShape, yüze genç görünüm veren "V" şeklini yeniden yaratmak konusunda kullandığımız bir sistem. Cer...
Devamını Oku

VShape Selülit Tedavisi ve Bölgesel Zayıflama

VShape, yağ ve selülit azalmasında, vücuttaki yağ hücrelerini hedef alan, parçalayan ve dışarı atılmasını sağlayan soğuk ultrason ve radyo frekans teknolojilerini bir araya getirmektedir.
Devamını Oku

VShape ile Ameliyatsız Yüz Şekillendirme

Otuzlu yaşlardan itibaren cildin kendini yenileme süreci yavaşlamaya başlar. Cilt eskisine oranla daha kurudur. Göz çevresinde çizgiler belirmeye başlar. Takip eden yıllarda farkedersiniz ki cildiniz sıkılığını da kaybetmeye başlamıştır
Devamını Oku

VShape Bölgesel İncelme ve Vücut Şekillendirme

VShape bölgesel yağlanmaya karşı bir vücut şekillendirme sistemidir. VShape uygulaması bölgesel incelme ve selülit tedavisi dışında vücutta sarkma ve gevşekliklerin giderilmesi tedavilerinde de kullanılıyor.
Devamını Oku

VShape Bölgesel incelme ve Selülit Tedavisi

İdeal kiloya ulaşmak için tüm yaptıklarımıza rağmen istediğimiz kiloya ulaşamıyor, bölgesel fazlalıklardan dolayı üzülüp sağlıklı kiloya uğraşma hedeflerimizi yarı yolda bırakabiliyoruz.
Devamını Oku