HydraFacial Uygulamasınının Diğer Cilt Bakımlarından Farkı Ne?

Hydrafacial yaptırmanın diğer cilt bakımlarından farkı nedir? Ne avantajları var?
Dr. Buket Yıldırım
Klasik cilt bakımlarında sıvı-dermabrazyon (hydradermabrasion) uygulaması yoktur. Ayrıca vortex sistemi ile cilt temizliği ve lenf drenajı da bulunamamaktadır. Avantajları yılın her döneminde her cilt tipine uygulanabilen bir cilt yenileme ve gençleştirme yöntemi olmasıdır. Ayrıca bu sistem ile; gözeneklerin temizlenmesi, sivilce ve siyah noktaların, sebumların ve yağ birikintilerinin uygun seans tekrarlarıyla ciltten arındırılması mümkün olabilmekte.
32 yaşında erkeğim ve yüzümdeki sivilce izleri ve yağlanma için cilt bakımı yaptırmak istiyorum.Hydrafacialın bu konuda iyi olduğunu duydum ama erkeklerde veya kadınlarda uygulanmasında herhangi bir farklılık var mıdır bilemiyorum.Bu uygulamanın diğer cilt bakımlarından farkı ne?
Dr. Buket Yıldırım
HydraFacial cilt yenileyici bakım sistemi, kadın-erkek herkese ve tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir. Vakumlu başlığı ve özel solüsyonları sayesinde ölü hücreler temizlenir ve peptidler, antioksidanlar, hyaluronik asit ile de cildin nemlendirilerek yenilenmesi sağlanır. Tedavinin son adımı ışık terapisinde ise cildinizdeki sebum üretiminin dengelenmesi için mavi led ışık uygulanır. Böylece canlı ve sivilcelerden arınmış sağlıklı cilt görünümüne kavuşabilirsiniz. Her mevsim yapılabilen bu tedavi cildin ihtiyacına göre 4-8 seans uygulanmaktadır. Ortalama 30-45 dakika süren işlemden hemen sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz.