Gözleriniz Yaşınızı Göstermesin

Yılların ve bilgisayar ekranının yüzümüzde en acımasız davrandığı bölge kuşkusuz göz çevresi. Kaş ve göz kapağı düşüklüğü, kazayakları, göz altı torbaları ve koyu halkalardan kurtulup daha dinamik ve tazelenmiş bakışlar elde etmek için, Medikal Estetik Uzmanı Dr. Buket Yıldırım, Ulthera, botoks ve ışık dolgusu kombinasyonunu öneriyor.

Cilt yüzeyine zarar ermeden, iç katmanlara ultrason enerjisi ileterek tene yeni kolajen ve elastin oluşturması için uyarı sağlayan, tek seanslık bir uygulama olan Ulthera yöntemiyle kaş bölgesinde belirgin bir lifting oluşuyor: Göz kapağı üzerindeki cildin gevşekliği toparlanarak göz kapağı açılıyor. Göz çevresindeki cilt ve kaslarda sıkılaşma sağlanması sonucu göz altı torbalarında da azalma oluyor. 

Ulthera tedavisinden sonra yapılan botoks enjeksiyonlarıysa cilt üzerinde özellikle mimiklere bağlı kırışıklıkları hedef alıyor. Botoks, düzenli olarak 4 ayda bir uygulandığında hem göz çevresinin yaşlanması yavaşlatılıyor hem de kırışıklıkların tamirine zemin hazırlanıyor. Göz altına ve çevresine enjekte edilen bir dolgu maddesi olan göz altı ışık dolgusuysa, bölgedeki çökme ve çukurlaşmayı düzeltirken göz çevresindeki cildin gençleşmesi ve yeniden yapılanmasına olanak sağlıyor. Morluk ve halkalar için de kullanılan dolgu maddesi aynı zamanda içeriğindeki hyalüronik asit sayesinde cildin nemlenmesine ve onarılmasına yardımcı oluyor. 

Modern Medikal Estetik ile ilişkili diğer konular

Yeni Nesil Vücut Şekillendirme Programları

Kilo vermenin hayalinizdeki vücuda kavuşmaya yeterli olmadığını çok iyi biliyorsunuz. ncak güzelleşmenin bu cephesinin vücutta oluşan çukurluklar, deformasyon riski ve uzun süren bir iyileşme süreci gibi olumsuzluklarla el ele yürüdüğünü hatırlatmakta fay...
Devamını Oku

Daha İnce Daha Sıkı Bir Vücut

Bir türlü kurtulamadığınız bölgesel fazlalıkları, vücudunuzda sıkılık ve selülit sorunu yaşıyorsanız etkinliği kanıtlanmış sistemlerle etkili sonuçlar almak mümkün.
Devamını Oku

Sağlıklı Kilo Vermenin Yolu Dondurmak

Estetik tıp bilimi her gün yeni bir yenilik ve teknolojiyle karşımıza çıkıyor. Şimdilerde hızla popülerleşen “Dondurarak Zayıflama” Zeltiq (Coolsculpting) yağları dondurarak yok etme iddiasında; sistemin ayrıntıları Dr. Buket Yıldırım’dan öğrendik. ...
Devamını Oku

Icon Lazer ile Vücut Sıkılaştırma

Yılların cildinizde yarattığı değişime müdahale etmek için fazla beklemeyin. Cilt kalitesini artırmak, cilde daha sıkı ve taze bir görünüm vermek için bugün atacağınız her adım, cildinizin gelecekte nasıl görüneceğini de belirler.
Devamını Oku

Icon Lazer Cilt Gençleştirme

Icon lazer teknolojisi, birçok özelliğin tek bir cihazda toplanmasıyla tüm cilt tiplerinde cilt gençleştirmeden kırışıklık tedavisine, cerrahi ve akne izlerinden lekeden damar tedavisine, çatlak tedavisine kadar kapsamlı bir kullanım alanı sunan bir sist...
Devamını Oku